Zabiegi odżywczo-nawilżające

Kolagen jako białko znany jest już od czasów starożytności. Spośród wszystkich białek w naszej skórze jest go aż 70% i to od jego jakości i ilości zależy zdrowie i wygląd naszej skóry. To właśnie jego brak jest przyczyną starzenia się nie tylko skóry, ale całego naszego organizmu. Efektami niedoboru kolagenu są zmarszczki, zmiany trądzikowe, szorstkość, utrata jędrności i elastyczności, zmiany pigmentacyjne. Kolagen stanowi siatkę, na której podstawie opierają się inne składniki aktywne: elastyna i kwas hialuronowy. Dlatego bardzo ważne jest aby w konsekwentny sposób uzupełniać braki kolagenu w skórze. Zawiera właściwości pielęgnacyjne i lecznicze.

Zabieg GENEO jest przeznaczony dla każdego typu cery. Pozwala uzyskać jednocześnie 3 efekty: złuszczenie zewnętrznej, zniszczonej warstwy naskórka, wchłanianie substancji rewitalizujących skórę, naturalne dotlenienie. Zabieg polega na masażu specjalną głowicą z wykorzystaniem żelu. W zależności od pożądanych efektów, stosuje się jeden z dwóch rodzai żelu: NeoRevive o działaniu odmładzającym lub NeoBright o działaniu rozjaśniającym i odżywczym.

Zaaplikowany żel łączy swoje działanie ze specjalnie opracowaną na bazie wodorowęglanu sodu i kwasu cytrynowego, kapsułką Capsugen. Daje to efekt natychmiastowego złuszczenia naskórka, dogłębnego usunięcia zanieczyszczeń oraz dotlenienia. Skóra po zabiegu jest widocznie nawilżona, oczyszczona, a koloryt poprawiony.

Oxybrazja, czyli peeling wodno-tlenowy, to najbardziej odkrywcza metoda rewitalizacji skóry, szczególnie polecana dla skór wrażliwych, naczyniowych, alergicznych. Wyzwala efekt naturalnej odbudowy i regeneracji skóry. Zabieg polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka za pomocą tlenu i aplikowanego pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej. Metoda ta jest łagodniejsza od mikrodermabrazji, czyli mechanicznego ścierania naskórka, którego nie możemy wykonać na skórze wrażliwej, naczyniowej i trądzikowej. Peeling wodno-tlenowy nie wywołuje podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Łagodzi podrażnienia i przynosi ukojenie skórze nadwrażliwej. Zabieg Oxybrazji dokładnie oczyszcza skórę nadając jej blask i gładkość. Po zabiegu skóra jest promienna i nawilżona. Oxybrazja skutecznie usuwa zanieczyszczenia, zaskórniki. Wspomaga leczenie zmian trądzikowych – bakterie beztlenowe wywołujące trądzik pod ciśnieniem tlenu szybko ulegają zniszczeniu.